Hair Trans Globe Hair Trans Globe Hair Trans Globe

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Şimdi paylaş


Saç ekim işlemi, günümüzde saç dökülmesi ve kellik problemlerine karşılık, en etkili, güvenli ve kalıcı yöntemdir. Saç ekiminde bir yaş sınırlaması yoktur. İdeal olarak, kişi mevcut ya da gelecekteki saçsız bölgelerini yeteri miktarda doldurmak adına, verici kısımlarda etkin şekilde büyüyen, sağlıklı saçlara sahip olmalıdır. 18’den itibaren 70 yaşına kadar ciddi bir sağlık sorunu olmayan herkes saç ektirebilir. Kalp, şeker, tansiyon, tiroid rahatsızlıkları gibi kronik hastalıklarda da ekim yapılabilir. Fakat hastalığın stabil durumda olması gerekir. Yaş ile ilgili bir diğer belirleyici faktör de saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasıdır. Genelde 40 yaş ve üzerinde saç dökülme hızı yavaşlar ve hasta saç ekimi için uygun bir hale gelir. Bu sebeple bu yaşların altında ki hastalarda ekim gerçekleştiğinde saç dökülmesinin devam edebileceğini unutmamak gerekir.

Saç ekiminde,  kadın ya da erkek, yetişkin ya da çocuk diye bir ayrım gözetilmemektedir. Saç ekimi; saç dökülmesinin tiplerine göre, daha çok Androjenik tip saç dökülmesi görülen yani; yaşa, hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı olarak dökülen kişilerde, yaygın olarak uygulanmaktadır. Bu sebeple de erkeklerde en yaygın şekilde uygulanan estetik müdahale, saç ekimi olmaktadır. Bunun yanı sıra yanık ardından saç ya da kaşında çıplak alan meydana gelenler, daha önce saç ekim operasyonu geçirip istediği sonuca ulaşamayanlar, kimi hastalıklar nedeniyle kısmen saçsız kalmış kişiler saç ekimine uygun hasta grubunda yer almaktadır.

Saç ekimi 6-8 saat arasında gerçekleşen bir operasyondur.Ekimden sonra ki 15-60 günlük süre ekilen saç köklerinin beslemesi ve yerleşmesi için yeterli olacaktır. Bundan sonra 3. Aydan itibaren yeni saçlar kendini gösterecek bu süreç 5. Aydan itibaren iyice belirgin hale gelecektir. Hastanın istediği görünüme kavuşması 6 ile 12 ay arasında gerçekleşmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Bütün hakları saklıdır Hair Trans Globe | Proglama ve Tasarım : Planet WWW